تعداد اخبار دریافت شده امروز: 2,188

پیکتو

معـرفـی، نقـد و بـررسـی اپلیکیشــن و بازی مــوبایل ios , android , windows

نقد و بررسی

پیکتو

پیکتو

موضوع :
قیمت : رایگان
  • رابط کاربری :
  • کاربرد :
  • قیمت :
امتیاز سایـت

توجه : آخرین ویرایش این نقد و بررسی مربوط به 1396/8/27 و نسخه 2.4.1 این اپلیکیشن میباشد!

معرفی، نقد و بررسی اپلیکیشن پیکتو

مقدمه

راه های زیادی برای انتقال احساسات در فضای مجازی وجود دارد؛ بعضی به یک متن کوتاه و شاعرانه بسنده می کنند، برخی احساسات خود را از طریق اموجی یا کلیپ های ویدئویی بروز می دهند و دسته دیگر، با تلفیق عکس و متن آنها را به تصویر می کشند.

عکس نوشته ها ابزارهای خوبی برای انتقال مفاهیم و احساسات به شیوه ای مینیمال و هنرمندانه اند که این روزها رد پایشان را در هر شبکه اجتماعی می توان یافت.

با استفاده از برنامه پیکتو می‌توان با تلفیقی از تصاویر، استیکر، پس زمینه‌ و فونت‌های جذاب، یک آثار هنری خلق کرد و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

این برنامه قابل نصب و راه‌اندازی بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید است. با اول خبر همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن جذاب بپردازیم.

رابط کاربری:

در محیط برنامه فوق، نقاط قوتی همچون رنگبندی هماهنگ، آیکن های یکدست و گویا، چیدمان مرتب اجزای صفحه و فوت مناسب به چشم میخورد. باید گفت “پیکتو” از قالب گرافیکی یکپارچه ای بهره میبرد.

“پیکتو” دارای امکانات متعددی بوده که همگی آنها در یک صفحه واحد گنجانده شده اند. هرچند این ترفند (چینش صفحات به صورت برگه های مجاور) میتواند به روان تر شدن رابط کاربری کمک کند اما لازم است تا در نهایت هوشمندی پیاده سازی گردد.

با پیکتو می توانید تصاویری از حافظه موبایل یا گالری آنلاین اپ انتخاب کرده و با فونت های گلچین شده فارسی و انگلیسی روی شان بنویسید و به عکس استیکرهای کارتونی اضافه کنید. برای فونت ها هم می توانید رنگ و سایز دلخواه تان را برگزینید، به آنها سایه اضافه کنید و در صورت تمایل به جهتی که می خواهید بچرخانید.

طراحی زیبا و یکپارچه اپلیکیشن بسیار مناسب بوده و ابکارگیری آیکن های یکدست و توضیح کوتاه زیر آن ها کار با این اپلیکیشن کاربردی را برای کاربران مبتدی نیز آسان خواهد کرد.

رنگ بندی تیره اما شکیل اپلیکیشن و استفاده از انیمیشن های مناسب و همچنین راحتی فرایند کار در این اپ رابط کاربری مناسبی را فراهم آورده است.

خوشبختانه تنوع خوبی از فونت های فارسی و انگلیسی زیبا را در آرشیو قلم های عکس نوشته ساز شاهد هستید. تصاویر آماده در گالری آنلاین هم تصاویر چشم نواز و منحصر به فردی هستند و با وسواس و دقت زیادی برای اپلیکیشن گلچین شده اند.

 

کاربرد:

شما میتوانید با استفاده از این برنامه اندرویدی، تصاویری با ترکیب نوشته و پس زمینه های دلخواه ایجاد نمایید. “پیکتو” برای این کار امکانات قابل توجهی در اختیار کاربران قرار میدهد که در ادامه آنها را نام میبریم.

با استفاده از برنامه پیکتومی توانید یک تصویر از 4 قسمت مختلف: گالری انلاین,گالری گوشی و رنگ ترکیبی و یا رنگ ساده انتخاب نمایید. در گالری آنلاین برنامه، بیش از 60 عکس بی نظیر جمع آوری شده است که مطمئنا مورد توجهتان قرار می گیرد. با انتخاب یک تصویر می توانید اندازه مورد نظر خود را روی آن اعمال نمایید و وارد قسمت اصلی برنامه شوید. با انتخاب گزینه ی متن جدید می توانید چندین متن در باکس های مختلف بنویسید و به ویرایش آن ها بپردازید. از ویژگی های منحصر به فرد برنامه وجود بیش از ۸۰ فونت فارسی و انگلیسی می باشد. شما می توانید تغییراتی مانند:رنگ متن,سایز,فونت,ایجاد سایه و چینش متن را روی نوشته های خود اعمال کنید. و با کشیدن باکس نوشته ,آن را به هرقسمتی از عکس که مدنظرتان است هدایت کنید. حتی شما می توانید به تصاویر خود استیکر های تعبیه شده در بخش درج استیکر را اضافه نمایید  از دیگر ویژگی های عکس نوشته, درج لوگوی برنامه های تلگرام و اینستاگرام می باشد که برای کاربران شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما بعد از نوشتن متن مورد نظرتان به راحتی خواهید توانست متن را کوچک و بزرگ کنید بچرخانید و یا از حالت آینه استفاده کنید و یا این که متن خود را در جایی که دوست دارید قفل کنید این امکانات همه بر روی خود متن قرار داه شده است تا دسترسی راحتی به آن داشته باشید.

درنهایت میتوانید تصویر خلق شده را در پوشه مخصوص به برنامه ذخیره کنید و یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. با توجه به قابلیت هایی که نام بردیم، “پیکتو” به شما کمک میکند تا افکار خود را در قالب یک عکس با ترکیب متن و شکلک های متنوع  به تصویر بکشید.

 

قیمت:

رایگان بودن چنین اپلیکیشنی در بازار رقابتی این روزها از نقاط قوت این برنامه می باشد و تعداد دانلود این اپلیکیشن محبوب نیز حرف ما را تایید می کنید و اول خبر نمره کامل این بخش را برای پیکتو در نظر گرفته است.

پیکتو
  • پیکتو
  • تولید کننده : لیمو دیزاین
  • آخرین نسخه بررسی شده : 2.4.1
  • سیستم عامل : اندروید
  • حجم : 12 مگابایت
دیگران چه می خوانند