اقدام عجیب شهرداری تهران؛ تبلیغ میوه و سبزیجات با تکیه به احادیث
سازمان میادین و میوه تره بار شهرداری تهران در اقدامی عجیب برای تبلیغ و ترویج میوه ها و سبزیجات به روایات و حدیث سازی روی آورده است.

گزارش خبرنگار قانون است؛ در برخی میادین میوه و تره بار، کتبی عرضه می شود که گویا از زمان قالیباف تهیه و منتشر شده است. در این کتب برای تبلیغ بادمجان، کدو ، چغندر، شلغم، هویج و امثالهم به روایاتی از پیامبر و ائمه اطهار استناد شده ؛ این در حالی است که سند این روایات چندان معتبر نیست و معلوم نیست مدیریت قبلی شهرداری تهران بر اساس چه رویکردی به انتشار این کتاب روی آورده است؟ و چرا شهرداری در دوره جدید این کتاب را همچنان توزیع می کنند؟

یکی از مدیران میانی شهرداری تهران دلیل این اقدام را تغییر نکردن مدیران سازمان مربوطه عنوان کرده و می گوید: وقتی که مدیران سازمان میوه و تره بار در ستاد آقای قالیباف فعال بودند چه انتظاری دارید که اقدامات و محصولات همان دوره را متوقف کنند و خود را با مدیریت جدید تطبیق دهند.

به گزارش اول خبر در ادامه فيلمي كه مربوط به ميادين ميوه و تره بار جلال است نشان مي دهد اين كتاب هايي كه با احاديث نامعتبر چاپ شده است هنوز در ميادين ميوه و تره بار در حال پخش مي باشد.
 

حال جاي سوال دارد كه چرا براي تبليغ ميوه و سبزيجات بايد مديريت شهري به احاديث جعلي و نامعتبر رو آورد.

گفتنی است بیش از ده هزار نسخه از این کتاب منتشر شده است که مردم در طی تماس هایی نسبت به جعلی بودن احادیث واکنش های بسیاری داشته اند.

 

در ادامه صفحاتی از این کتاب را می بینید: