تلگرام در بن بست فيلتر جهانی/ آيا فعاليت تلگرام در دنيا به پايان می رسد؟
شرکت نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام برای دومین بار از حکم دادگاه عالی روسیه برای همکاری با نهادهای امنیتی به منظور مقابله با تروریسم سرپیچی کرد.

شرکت پیام‌رسان تلگرام برای دومین بار از رای دادگاه عالی روسیه برای همکاری با نهادهای امنیتی این کشور در راستای مقابله با تروریسم سرپیچی کرد.
طبق گزارش رسانه‌های روسی، در صورت شکایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی روسیه به دادگاه، احتمال فیلترینگ تلگرام طی ماه‌های آینده وجود دارد.
تلگرام سال گذشته نیز از سوی دادگاه موظف به همکاری با نهادهای امنیتی روسیه شد اما از انجام آن امتناع کرد.
سرویس امنیت فدرال روسیه می‌گوید اعضای گروه‌های تروریستی مانند داعش از نرم‌افزار تلگرام برای ارتباط با یکدیگر و برنامه‌ریزی عملیات‌ها استفاده می‌کنند.
نهادهای امنیتی آمریکا، انگلیس و چند کشور اروپایی دیگر نیز درخواست‌های مشابهی را از نرم‌افزارهای پیام‌رسان از جمله تلگرام مطرح کرده‌اند.
گفتني است در روزهاي اخير علاء الدین بروجردی در گفت و گو با رادیو شهری بروجرد، با اشاره به موضوع از مدار خارج شدن «تلگرام» اظهار داشت: این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد.
بروجردی خاطرنشان کرد: این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.
از طرفي كشورهاي همچون آلمان، فرانسه و انگليس نيز واكنش هاي شديدي به فعاليت تلگرام در داخل كشورشان داشتند و بعضا با نام پيام رسان تروريستي از تلگرام ياد كردند.

با اين تفاسير اين روزها تلگرام در بن بستي به نام فيلتر جهاني قرار گرفته است كه بايد منتظر ماند تا واكنش پاوول دوروف را ديد.

انتهای پیام/

گزارش از مهسا زحمتکش