وسايل خانه كه شما را بیمار می کند
در زندگی امروزه افزایش موارد سرطان زا اجتناب ناپذیر نیست و کارهای زیادی ست که می‌توانیم برای جلوگیری از ابتلا به سرطان انجام دهیم.

به گزارش اول خبر،بسیاری از وسایل خانه که از آنها استفاده می کنیم، ناقل بیماری های خطرناکی مثل سرطان هستند. برای کنترل این بیماری ها ابتدا باید وسایل خطرناک را بشناسیم و در قدم بعدی به تعویض آنها بپردازیم.

در ادامه شما را با برخی از این وسایل آشنا می کنیم. 

 

ظروف پلاستیکی

در ساخت پلاستیک سخت و شفاف از ماده ی شیمیایی BPA استفاده می شود که در معرض حرارت خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد. پیشنهاد می کنیم ظروف پلاستیکی خود را هر چند ماه یک بار تعویض کنید.

پرده ها

لازم است بدانید بوهای شدید به پرده ها و فرش های خانه بدون آنکه ما متوجه شویم، می چسبد و گندزدایی از آنها آسان نیست. پس اگر پرده ها ی خانه تان به موارد سمی یا دود، رنگ و حتی مقدار زیادی گرد و غبار آلوده شد بهتر است پرده ها را دور بیاندازید تا از تنفس کادمیم که ماده ای سرطان زا شناخته می شود جلوگیری کنید.

ظروف نچسب

با بالا رفتن دمای این ظروف و بیشتر شدن از ۲۳۰ درجه ی سانتیگراد، مواد شیمیایی سمی ای از آن آزاد و وارد غذا و در نتیجه خون شما می شود که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

محصولات شوینده

در ساختار محصولات شوینده از مواد شیمیایی مثل فرمالدهید، تریکلوسان، فتالات و سدیم هیدروکسید استفاده می شود که بسیار خطرناک هستند و در زمان استفاده از این محصولات، در معرض تنفس گازهای شیمیایی آن ها قرار می گیریم.

مبل های راحتی

به مبل های راحتی ماده قابل اشتعالی به نام TDCIPP اسپری می کنند که باید بگوییم TDCIPP ، ماده ای است که فعل و انفعال شیمیایی را کند می کند و سرطان زا است. اگر قصد داریم زمان زیادی را به نشستن روی این نوع مبل ها بگذرانیم، بدانیم که این ماده ی شیمیایی با تماس و استنشاق وارد جریان خون ما می شود.

پیشخوان های کابینت

رادون نوعی گاز رادیواکتیو است که از سنگ ها و خاک انتشار می یابد و باید بدانیم که خطر ابتلا به سرطان ریه را بالا می برد. این گاز می تواند در پیشخوان های گرانیتی کابینت ها وجود داشته باشد.

باغچه

دیوکسین یک ماده ی شیمیایی بسیار سمی است که در خاک وجود دارد. پیشنهاد می کنیم  اگر در باغچه ی خود سبزی می کارید  تا جایی که ممکن است سبزیجات خود را بشویید، چون ممکن است سبزیجات به این ماده آلوده و به راحتی وارد بدن ما شوند.

کتاب ها

درست است که با عضویت در کتابخانه ها و دریافت کتاب می توانیم به کتاب های بسیار زیادی که گران و یا کم یاب هستند، دسترسی پیدا کنیم، اما باید به  لکه های غذا و تارهای مویی که در داخل این کتاب ها پیدا می شود و ماده ی اتیل اکساید که برای  استرلیزه کردن کتاب ها استفاده می شود نیز دقت شود. چراکه این گاز بی رنگ و قابل اشتعال با بوی شیرین عامل سرطان شناخته می شود.

 

انتهای پیام/