آخرین خبر از شورای عالی فضای مجازی؛ تلگرام فیلتر نمی‌شود
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تلگرام مسدود نمی شود.

به گزارش اول خبر، سیدابولحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی در برنامه ذره بین رادیو تهران گفت: تلگرام مسدود نمیشود و فعلا تصمیمی در رابطه با انسداد تلگرام اتخاذ نشده است.
وی افزود: تاریخی برای مسدود کردن تلگرام مطرح نشده، اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید .

فیروز آبادی اظهار کرد: از کسب و کارها و موسساتی که کانالهای زیادی دارند دعوت شده از پیام رسانهای خارجی به پیام رسانهای داخلی کوچ کنند. من هم از تلگرام و اینستاگرام استفاده می کنم و و بنا به تعهدی که به پیام رسانهای داخلی دارم از آنها نیز استفاده میکنم.

وی در مورد کسانی که با کوچ پیام رسانهای خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال میشود گفت : به کسانی که با کوچ پیام رسانهای خارجی به داخلی کسب و کارشان دچار اختلال می شود بیمه بیکاری تعلق میگیرد.

فیروز آبادی گفت: در مقایسه با کاربرانی که از پیام رسانهای خارجی استفاده می کنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام رسانهای داخلی بسیار کم است. اطلاعات مردم دارایی های مردم هستند نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام رسانهای داخلی حفظ شود.

وی افزود: در حوزه پیام رسانها نوعی نابسامانی در کشور وجود دارد. اقدامات وسیعی بنا به دستور رییس جمهور در دی ماه ۹۶ انجام شد که فرمودند کشور باید از پیام رسان غالب یا تلگرام خارج شود. به طور جدی در سال ۹۷ در حوزه پیام رسانها باید اولین پیام رسان، داخلی باشد، پیام رسانهای خارجی هم میتوانند فعالیت کنند به شرطی که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند.

وی در خصوص پیام رسانهای داخلی گفت: در مقایسه با کاربرانی که از پیام رسانهای خارجی استفاده میکنند رقم کاربران استفاده کننده از پیام رسانهای داخلی بسیار کم است. به پیام رسان داخلی انواع تهمت ها زده شده. به بحث حفاظت از حریم خصوصی مردم اهمیت می دهیم، کمیته ای تشکیل میدهیم تا محتوا نیز حفاظت شود. شهروندان حق دارند از هر پیام رسانی استفاده کنند به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد.

فیروز آبادی افزود: ما به دنبال پیام رسانی با کاربران بالا و قابلیت اشتغال زایی هستیم. برای دارا بودن دانشگاه ها به اینترنت بدون فیلتر به دنبال فرمولی مناسب هستیم.

اطلاعات مردم دارایی های مردم هستند نهایت تلاش را داریم که حریم مردم در پیام رسانهای داخلی حفظ شود.