خندوانه یا چی؟(دورهمی عجیب در خندوانه)
در فصل جدید خندوانه(فصل ششم) شاهد قسمت هایی عجیب بدون محتوا هستیم! وقتی بار مسئولیت خنداندن و سرگرمی مردمی که هنوز پای تلویزیون می نشینند روی دوش یک برنامه باشد نتیجه ی خوبی نخواهد داشت.

چند سال پیش وقتی در بین شبکه های کم تعداد تلویزیون جستجو می کردیم تولیدات طنز و سریال های کمدی و به قولی خیابان خلوت کن به وفور دیده میشد و آثار آن ها نیز در جامعه دیده میشد. اما در یکی دوسال گذشته فقر تولیدات طنز و سرگرم کننده در تلویزیون به شدت دیده می شود.

در شرایطی که تعداد شبکه های تلویزیونی از بیست هم بالاتر رفته اما تولیدات طنز و سرگرم کننده به یک برنامه کاهش پیدا کرده است. 

در شرایطی که شبکه نسیم و خندوانه به تنهایی مسئولیت خندادن مردم را بعهده گرفته است و باقی شبکه ها نیز رسالتی جز تکرار سریال های قدیمی برای دهمین بار را ندارند و شبکه های 1و2و3 هم تنها سریال های درام و تراژدی را در برنامه سالانه خود قرار داده اند. انتظاری برای تولید شگفت انگیز از خندوانه را نباید داشت.

فصل جدید برنامه محبوب خندوانه (فصل ششم) که حدودا سه هفته ای میشود که بر روی آنتن تلویزیون (شبکه نسیم) آمده است سبک جدیدی را پیشرو گرفته است که نه تنها خنده دار و سرگرم کننده نیست بلکه خسته کننده برای تماشاگران چه داخل استودیو و چه پشت گیرنده های تلویزیونی می باشد.

برگزاری بازی هایی همچون پانتومیم و اسم فامیل گرچه در خانواده و جمع فامیل می تواند سرگرم کننده باشد. اما در قاب میلیونی تلویزیون در زمان سه ساعت کمی خسته کننده خواهد شد و حوصله بینندگان را سرخواهد برد.

 

قسمت هشتم فصل ششم خندوانه

همانطور که حتما مشاهده کردید تهیه کننده این برنامه آقای جوان به همراه 3 مهمان دیگر به عنوان شرکت کننده در مسابقه ای حاضر میشوند و شروع به انجام مسابقاتی میکنند که کسل کننده برای مخاطبین تلویزیونی میباشد.

برگزاری مسابقات بدون محتوا در فصل ششم خندوانه تنها با هدف وقت گزرانی و پرکردن آنتن از کیفیت این برنامه به شدت کاسته است.

قسمت هشتم فصل ششم خندوانه مسابقه

تولیدکنندگان برنامه های طنز در تلویزیون بسیار کم کار شده اند و خبری از تولیدات طنز در شبکه های مختلف نیست.

تهیه کنندگان و تولیدکنندگان تنها تمرکزشان بر روی ماه رمضان و عید نوروز می باشد تا در رقابت با هم تولیدات سی و یا سیزده قسمتی مناسبتی تولید کنند و باقی ایام سال دیگر شاهد تولیدات نودقسمتی طنز نیستیم.

خندوانه ای که تمام بار خنداندن و شاد کردن مردم را به دوش کشیده است، راه سخت تری را نسبت به گذشته به عهده دارد و این یکه تازی و بدون رغیب بودن در تلویزیون می تواند باعث افت کیفیت مجموعه ای پربیننده شود.

امیداست این برنامه محبوب به روز های اوج خودش برگردد و خنده را مجدد به خانه مردم عزیز ایران ببرد.

 

نویسنده: سجاد پروانه