ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک و کارت بلیت اتوبوس و مترو برای خبرنگاران تا 13 اردیبهشت‌ماه تمدید شد.

عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک در ارتباط با تمدید مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران، اظهار داشت: ثبت‌نام این طرح که از چند روز گذشته آغاز شده و پیش از این اعلام شده بود تا پایان روز هفتم اردیبهشت ماه ادامه دارد، تمدید شد. 

وی افزود: زمان نهایی ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران تا ساعت 24 جمعه 13 اردیبهشت ماه است و امکان ثبت‌نام پس از این زمان به هیچ عنوان وجود ندارد. 

سعیدیان‌فر خاطرنشان کرد: افرادی که تا مهلت مقرر ثبت‌نام نکنند، دیگر امکان ویرایش هم نخواهند داشت. 

وی گفت: خبرنگارانی که متقاضی کارت الکترونیک اتوبوس و مترو هستند باید حتما گزینه ثبت‌نام این کارت‌ها را انجام دهند؛ پس بنابراین خبرنگارانی که احتمال می‌دهند امکان دریافت طرح ترافیک را ندارند باید هر دو مورد ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت را انجام دهند. 

مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد نحوه ثبت نام کارت بلیت مدت دار مترو ویژه خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.

به گفته علی پیر حسین لو ، در مورد آخرین جزئیات ثبت نام کارت بلیت ویژه خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکردند؛  با بیان این که براساس مصوبه شورای شهر تهران خبرنگارانی که از طرح ترافیک استفاده نکنند می‌توانند کارت بلیت مترو و اتوبوس با شارژ معین دریافت کنند،  گفت: برای اولین بار متقاضیان به جای آن که وارد سایت تیکت تهران شوند می‌بایست به سایت "تهران من" مراجعه کرده و بعد از ثبت نام، گزینه کارت بلیت را انتخاب کرده و مدارک مورد درخواست را در فضاهای پیش بینی شده بارگذاری کند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید به قسمت "خدمات طرح ترافیک" رفته و با انتخاب گزینه "شرایط خاص"، آیکون "خبرنگاران" را انتخاب کرده و بعد از افزودن گزینه "مایل به دریافت کارت بلیت هستم"، را انتخاب کنند،  افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، در سال جاری کارت‌بلیت خبرنگاران همچون سال گذشته با دریافت مدارک شناسایی شامل تصویر شناسنامه، کارت ملی انجام می گیرد .همچنین بارگذاری معرفی‌نامه الزامی است  که می‌تواند از سوی رسانه یا موسسه مطبوعاتی محل اشتغال فرد یا از سوی یکی از تشکل‌های صنفی خبرنگاران، عکاسان و مدیران مسئول رسانه‌ها ارائه شود.

به گفته وی می بایست خبرنگاران  مدرک دال بر اشتغال مستمر به کار خبری که می‌تواند شامل بیمه تامین اجتماعی یا عنوان خبرنگار و یا بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا تصویر ۱۰ اثر به نام فرد متقاضی که در شش ماه اخیردر رسانه های معتبر منتشر شده، باشد را بارگذاری کنند.

وی با بیان این که خبرنگارانی که هنوز کارت بلیت آنها اعتبار سال ۹۷ را دارد نیز می‌بایست در این سامانه ثبت نام کنندگفت: افراد می‌تواند در صورت مواجهه با هر گونه سوال و ایرادی مشکل را به کارشناسان حمل و نقل از طریق گزینه پشتیبانی در سایت "تهران من" اطلاع دهند.

نویسنده : سجاد پروانه